BALTIC PM DAYS-Latvija 2013

2013.gada 17-18 maijā notika Baltijā pirmās PROJEKTU VADĪŠANAS DIENAS:

17. un 18. maijā viesnīcā „Radisson BLU Daugava” notiks pirmās Baltijas Projektu vadīšanas dienas, kas vienkopus pulcēs ap 250 projektu vadības ekspertus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un publiskā sektora.

Konferencē uzstāsies vairāki starptautiski atzīti projektu vadības eksperti un nozares profesionāļi, tostarp Toms Teilors (Lielbritānija), kurš specializējies ilgtspējīgā un inovatīvā projektu vadībā, un viena no Lielbritānijas vadošajiem personāla un komandas treniņu uzņēmuma „The Colour Works” dibinātājs Niks Fevings.

Atbildot uz jautājumu par projektu vadības nozari un tās attīstību, Toms Teilors atzīmē: „Projektu vadība ir jauns jēdziens, un projektu vadītāji ir jauna cilvēku suga, kas strādā mūsdienu pasaulē, izmantojot modernas metodes, tehnoloģijas un radot jaunas zināšanas. Viņi darbojas, lai mainītu un uzlabotu ierastās lietas, kas sniedz labumu gan sabiedrībai, gan organizācijām, kur viņi strādā.”

Baltijas projektu vadīšanas dienās četrās paralēlās sesijās tiks apskatītas tādas ar projektu vadīšanu saistītas tēmas kā stratēģiskā pārmaiņu vadība, projektu pārvaldības veidošana, projektu vadīšanas kultūra, Eiropas Savienības projekti, projektu iepirkumi publiskajā sektorā, projektu pārdošana un mārketings u.c. Konferences ietvaros notiks diskusija par starptautiskās projektu vadīšanas sertifikācijām (PMI, IPMA, Prince2).

Baltijas Projektu vadīšanas dienas organizē Latvijas Nacionālā Projektu vadīšanas asociācija sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas Nacionālajām Projektu vadīšanas asociācijām.

Plašāku informāciju par pasākuma programmu iespējams iegūt Baltijas Projektu vadīšanas dienu mājaslapā www.pmdays.eu.

Pirmās Baltijas Projektu vadīšanas dienas pulcē ap 150 speciālistu no 10 valstīm

17. un 18. maijā Radisson BLU Daugava vienuviet pulcējās ap 150 projektu vadības profesionāļu no 10 Eiropas valstīm. Divu dienu garumā notika diskusijas par projektu vadības attīstību, aktuālajām tendencēm un metodēm, projekta vadītāja ikdienu un efektīvu sadarbību ar projekta realizācijā iesaistītajām pusēm.

Pirmās Baltijas projektu vadīšanas dienas atklāja starptautiski atzīts projektu vadības eksperts no Lielbritānijas Toms Teilors: „2000. gadā projektu vadība bija kas neparasts, neierasts un raksturīgs vien atsevišķām nozarēm. 2010. gadā tā jau bija kļuvusi par pieprasītu jomu, kas bija universāla un atpazīstama teju visās nozarēs. Savukārt 2020. gadā šī joma būs attīstījusies jau tik tālu, ka tā būs pazīstama, cienījama, pieprasīta un nepieciešama ikvienā nozarē. Baltijas Projektu vadīšanas dienas ir pierādījums augošajai interesei par projektu vadību. Šī ir vēsturiska konference, kad Baltijas valstu Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas ir uzsākušas ciešu savstarpējo sadarbību, lai gadu no gada organizētu Baltijas Projektu vadīšanas dienas.”

Konferences laikā dalībnieki dzirdēja vairāku Latvijā un pasaulē zināmu profesionāļu prezentācijas, gūstot zināšanas tādās jomās kā individuālā projektu vadība, projektu vadība organizācijā, Eiropas Savienības projektu realizēšana, projekta vadītāja darbs un ikdiena, projektu vadība publiskajā sektorā. Ikvienam interesentam bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes praktiskās nodarbībās – projektu vadīšanas simulācijās. Baltijas Projektu vadīšanas dienās uzstājās viena no lielākajiem Lielbritānijas personāla un komandas treniņu uzņēmumiem „Colour Works” vadītājs Niks Fewings, viena no pasaules vadošajiem biznesa simulāciju izstrādes uzņēmumiem „GamingWorks” līdzīpašnieks Jans Šilts (Nīderlande), AS „Latvijas valsts meži” Attīstības daļas vadītāja Ilga Bērkalna, organizāciju psihologs un cilvēkresursu vadības konsultants Uldis Pāvuls, integratīvās medicīnas speciālists Igors Kudrjavcevs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Anatolijs Danilāns, Latvijas Republikas Finanšu ministrijas Administrācijas vadītāja Arta Biruma, Starptautiskās Projektu vadīšanas asociācijas (IPMA) Jauniešu grupas vadītājs Daniel Collado-Ruiz (Spānija), Krievijas Projektu vadīšanas asociācijas „SOVNET” viceprezidents Aleksandrs Tovbs, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs, personāla vadības konsultante un supervizore Sandra Lāce un citi.

Konferences ietvaros notika diskusijas par starptautiskajām projektu vadītāju sertifikācijām, kurā piedalījās nozares profesionāļi ar IPMA, PRINCE2 un PMP sertifikāciju. Diskusijā tika apspriesta šo sertifikāciju nākotne Baltijā un konkrēti Latvijā, sertificētu un nesertificētu projektu vadītāju nodarbinātība, ikvienas sertifikācijas sistēmas priekšrocības un trūkumi, nepieciešamība izplatīt informāciju par projektu vadītāja sertifikācijas ieguvi Baltijas reģionā.

Nākamās Baltijas Projektu vadīšanas dienas pēc gada notiks Lietuvā, un tās organizēs Lietuvas Nacionālā projektu vadīšanas asociācija, savukārt 2015. gadā konference notiks Igaunijā, bet jau 2016. gadā tā atkal tiks rīkota Latvijā.

Baltijas Projektu vadīšanas dienas atbalstīja Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), PM Academy, Latvijas Personāla vadīšanas asociācija. Konferenci informatīvi atbalstīja CV.LV un Nozare.lv.

Foto autors: Mārtiņš Garais
Plašāks konferences fotoatskats pieejams ŠEIT.

Informācija par konferences runātājiem pieejama ŠEIT.

 

 

Latvijas Nacionālā projektu vadīšanas asociācija
Pulka iela 3/k.11, LV 1007, Rīga