Noskaidroti labākie projektu vadītāji

Noskaidroti labākie projektu vadītāji

Projektu vadības mēneša ietvaros, piedaloties simulācijas spēlēs, noskaidrots uzņēmums ar Baltijā labākajiem projektu vadītājiem – profesionāļiem un Eiropā labākie topošie projektu vadītāji – studenti. Par Baltijas 2016. gada labākajiem projektu vadītājiem tika atzīta uzņēmuma Coalition Rewards komanda, savukārt šā gada spēcīgākie projektu vadības studenti ir no Lietuvas, kuri tikai ar niecīgu pārsvaru pārspēja Latvijas studentu komandu no Rīgas Juridiskās augstskolas.

1784561_ORIGINAL_1458567996.jpg

Baltijas projektu vadītāju profesionāļu čempionāta finālā sacentās piecu uzņēmumu komandas, kurām četru stundu laikā bija jārisina praktiska rakstura uzdevumi ar mērķi realizēt Londonas pilsētas dzelzceļa līnijas posma (Crossrail) būvniecību. Starptautiska žūrijas komisija par vislabāko atzina uzņēmuma Coalition Rewards komandas uzdevuma risinājumu, pārspējot DNB Bank, IF P&C Insurance AS, Rimi Baltic un Citrus Solutions komandas.

Kā spēcīgākie Eiropas topošie projektu vadības profesionāļi sevi šogad pierādīja Baltijas studenti no Latvijas un Lietuvas, pārspējot studentu komandas no Serbijas, Horvātijas, Vācijas, Somijas un Spānijas. Studentu komandas veica simulācijas spēli ar uzdevumu pēc iespējas sekmīgāk veikt HES būvniecības projekta iesaistīto pušu vadību. Visspēcīgāk uzdevumā sevi pierādīja Lietuvas studentu komanda no ISM Vadības un ekonomikas universitātes, kuras pieņemtie lēmumi nodrošinātu projekta ilgtspēju, efektīvi pielietojot tehnoloģiskos risinājumus un risku pārraudzīšanas instrumentus.

Vērtējot esošo un topošo projektu vadītāju rezultātus pēc simulācijas spēles, Latvijas Nacionālās Projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Ruņģis secina: «Uzņēmumu projektu vadītāju komandu sniegumā novērojams, ka lielākā daļa risinājumu un lēmumu pieņemti, balstoties uz intuīciju un praktisko pieredzi, mazāk – balstoties uz starptautisko labāko praksi metožu un instrumentu pielietošanā. Tas skaidrojams ar profesionāļu gūtajām zināšanām praktiskā veidā, mazāk akadēmiskās izglītības ceļā. Savukārt topošie projektu vadītāji – studenti – simulācijas spēlē līdz risinājumiem nonāca, izmantojot apgūtās zināšanas un jaunākos tehnoloģiskos risinājumus, kas palīdz labāk paredzēt riskus un mērķtiecīgi virzīt projektu produktīvāko iespēju virzienā. Patīkami pārsteidza topošo projektu vadītāju simulācijas spēles rezultāti, kas liecina par ļoti spēcīgu jauno profesionāļu paaudzi, kas šogad kā labākā izrādījās no Baltijas valstīm.»

Projektu vadības čempionāta dalībnieku rezultāti tika vērtēti saskaņā ar vairākiem kritērijiem: kvantitatīvie rādītāji, projekta mērogs, efektīva izmaksu kontrole, projekta realizācija laika dimensijā, projekta realizācijas kvalitāte saskaņā ar izvirzītajiem mērķiem, iesaistīto pušu vadības kvalitāte, projekta ilgtspēja.

Leave a Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>