Latvieši vadīs Eiropas mēroga Projektu vadības mēneša organizēšanu

Latvieši vadīs Eiropas mēroga Projektu vadības mēneša organizēšanu

Starptautiskā projektu vadības asociācija (IPMA) ir aicinājusi Latvijas Projektu vadīšanas asociāciju (LNPVA) izstrādāt Eiropas mēroga Projektu vadības mēneša norises vadlīnijas un vadīt tā organizatorisko norisi 2017. un 2018. gadā. Paredzams, ka 2017. gadā Projektu vadības mēnesis tiktu rīkots trīs Baltijas valstīs, bet 2018. gadā – visā Eiropā. Latvijas projektu vadības profesionāļi šādu piedāvājumu ir saņēmusi pēc veiksmīgi aizvadīta Projektu vadības mēneša Rīgā, kas bija pirmais šāda veida pasākums projektu vadības nozarē Eiropā. Projektu vadības mēneša konceptu radīja un to organizēja LNPVA.

Projektu vadības mēneša koncepts tika radīts kā vīzija par pasākumu kopumu, kas vērsti uz projekta vadītāja profesionālo attīstību un izaugsmi, vienotu nozares profesionāļus un veicinātu projekta vadītāja profesijas izpratnes veicināšanu sabiedrībā. 2016. gada martā šī vīzija materializējās astoņos pasākumu kopumā, ko apmeklēja Baltijas projektu vadītāji un pasaules vadošie projektu vadības eksperti un līderi no Eiropas, ASV, Kanādas, Austrālijas, Ķīnas, Brazīlijas, Kazahstānas, Urugvajas, Meksikas un Panamas.

Ivars Ruņģis, LNPVA valdes priekšsēdētājs:

„Projektu vadības mēneša koncepts tika novērtēts kā unikāls un nozares attīstībai būtisks ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas mērogā, kā rezultātā IPMA vadītāji ir uzrunājuši LNPVA izstrādāt konceptu šāda veida pasākumam Baltijas un Eiropas līmenī.

Esmu patiesi gandarīts par Latvijas projektu vadītāju augstajām profesionālajām un organizatoriskajām spējām, kuras atzinīgi novērtēja IPMA pārstāvji, aicinot Projektu vadības mēneša virsvadību nākamajos gados uzņemties tieši Latvijas projektu vadītājiem.

Šis ir uzskatāms par Latvijas projektu vadītāju un LNPVA veiksmes stāstu, piesakot sevi Eiropas līmenī kā projektu vadības flagmaņiem, spējot vienot un izglītojot projektu vadītājus no dažādām nozarēm un valstīm!”

Pirmo Projektu vadības mēnesi Latvijā kopumā apmeklēja vairāk 400 dalībnieku no 37 pasaules valstīm. Astoņos pasākumos uzstājās 58 runātāji, savukārt projektu vadības čempionātus vērtēja 13 žūrijas locekļu no Eiropas un ASV. Projektu vadības mēneša iniciators un organizators ir Latvijas Nacionālā Projektu vadīšanas asociācija.

Leave a Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>